1. Mesélj magadról és eddigi szakmai pályafutásodról!
Amennyiben nem szakképzett, toborzással foglalkozó szakemberek, hanem egy kisebb cég, vagy egy nagyobb multinacionális vállalat figyel fel rád, ez a kérdés minden bizonnyal az elsők között fog szerepelni. A jó hír az, hogy erre maximálisan fel tudsz készülni, össze tudod szedni a gondolataidat és ráadásul szelektálhatsz is az eddigi tapasztalataid közül.
Az a legfontosabb, hogy gyűjtsd össze azokat az eddig betöltött pozícióidat, képességeidet, eredményeidet, melyek az alábbi állásnál előnyt jelentenek számodra. Gondold ki előre a struktúrát, emeld ki néhány konkrét eredményed számokban is és lehetőség szerint még az interjú előtt gyakorold el, hogy miket szeretnél elmondani élesben!
Ha körültekintően felkészülsz erre a kérdésre, akkor már a másik kettő sem fog nagy gondot okozni, ugyanis ezek egymásra épülnek.
2. Miért lennél te a legalkalmasabb az adott pozícióra?
Ha olyan munkakörre jelentkezel, ahol fontos az emberekkel való kapcsolattartás, a kommunikáció, akkor mindenképp elengedhetetlen, hogy képes legyél eladni magad.
3. Mik a legnagyobb erősségeid és gyengeségeid?
Talán elsőre nehéznek tűnhet arról beszélni, hogy miben nem vagy annyira jó, de ha egy kicsit átgondolod, ezt is a javadra fordíthatod. A munkaadók szeretnek biztosra menni és meggyőződni a jelöltek felkészültségéről, arról, hogy alkalmas-e az adott pozícióra.
Összességében próbálj meg egy kicsit a munkaadó fejével gondolkodni, te mit kérdeznél a helyében a jelentkezőtől? A legesélyesebben előforduló kérdésekre előre fel tudsz készülni, így élesben a legjobb formádat nyújthatod!